Louis Cartier bol lámač dievčenských sŕdc

Louis je všeobecne považovaný za tvorivého génia rodiny Cartier, ktorý má na svojom konte niektoré z najikonickejších návrhov domu, vrátane hodiniek Santos a Tank, hodín Mystery a nespočetných šperkov z platiny, kovu, ktorý v tom čase nikto na šperky nepoužíval.

Bol tiež nesmierne pohľadný a očarujúce a trávil veľa času v nóbl parížskom hotspote Maxim’s, dokonca mu hovoril jeho druhá kancelária.

Maxim’s bol typom podniku, kde sa bohatí ženatí muži stretávali so svojimi milenkami, takže možnosti zákaziek na šperky boli bohaté.

Louis tu tiež stretol svoju životnú lásku Jeanne Toussaint. Louis bol očarený. Jeanne nemala titul, nebola tak klasicky krásna ako mnoho žien, ktorým sa dvoril, ale zaujala ho.

A aj keď ju jej priateľka Coco Chanel varovala pred Louisovou povesťou playboya, Jeanne sa nedokázala udržať, aby sa do neho nezamilovala.

Chcete sa dozvedieť viac o ďalších zaujímavostiach, móde či šperkoch alebo drahých kameňoch? Mrknite na náš blog. Môžete si tu napríklad prečítať zaujímavosti o módnej spoločnosti Reserved alebo napríklad o Lindexe.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram