Porovnanie VPN IPVanish VPN vs Malwarebytes Privacy VPN: Ktorá je lepšia?

Koho sa oplatí objednať: IPVanish VPN, alebo si predplatiť WeVPN? Porovnali sme obe VPN, pričom výsledok porovnania je 6,6/10 ku 6,8/10.

Nameraná rýchlosť IP Vanish VPN vs WeVPN, Ktorá sviští rýchlejšie?

Prenosová rýchlosť je jedným z najdôležitejších parametrov VPN, nevynímajúc IP Vanish VPN a WeVPN.

Priemer merania downloadu u prvej z testovaných dosiahol hodnotu 54 Mb/s, druhá VPN dosiahla priemernú hodnotu 97 Mb/s. IP Vanish VPN sa ukázala byť o 43 Mb/s pomalší oproti WeVPN.

Nameraný upload IP Vanish VPN je 32 Mb/s. WeVPN dosiahla rýchlosť 70 Mb/s, a teda je o 38 Mb/s rýchlejšie.

Prvá VPN dosiahla v teste rýchlosti odozvy 88 ms. Odozvu u WeVPN skript odhalil 13 ms. Pretože platí, že čím nižšia rýchlosť odozvy, tým lepšie, tak IPVanish VPN bola o 75 ms horšie.

Priebežný bodový súčet IPVanish VPN : WeVPN je 4/10 – 8/10.

Zadarí sa IPVanish streamovať Netflix?

Vysoká rýchlosť je pre odblokovanie zahraničného Netflixu dôležitá, IP Vanish VPN túto funkciu zvláda. Obvykle stačí spustiť VPN a zvoliť príslušnú krajinu, WeVPN Netflix odomknúť dokáže.

S VPN je možné odblokovať aj videá nedostupné v Česku, pričom WeVPN túto zručnosť zvláda. Porovnávaná VPN funkciu odblokovania YouTube videí nezahŕňa.

U VPN odporúčame ustrážiť aj ďalšie funkcie, ako je ochrana pred únikom DNS, multi-hop pripojenia a whitelist. Napríklad IP Vanish VPN poskytuje DNS ochranu a WeVPN zase zahŕňa whitelist (zaradenie stránok na bielu listinu).

Pri funkciách VPN je tak skóre 5/10 verzus 10/10.

Porazí konkurenciu IPVanish VPN v šírke ponúkaných krajín a serverov?

Nižšia ponuka serverov sa môže prejaviť v nižšej rýchlosti VPN, IPVanish VPN má v správe 2000 serverov. V katalógu WeVPN sme zistili 450 serverov. Prvá menovaná ich tak ponúka o 1550 viac .

Podobným parametrom je počet krajín, ktorý u WeVPN bol 30. Porovnávaná VPN ich ponúka 75, teda o 27 viac. V tomto meraní síl tak víťazí.

Sledujte tiež počet súčasne pripojiteľných zariadení, ktorých IP Vanish VPN vie neobmedzene. WeVPN povoľuje pripojiť súčasne 10 zariadenia. Všetky parametre nájdete v článku najlacnejšie VPN.

Aké platformy zvláda IPVanish a ktoré ponúka WeVPN?

Podporované zariadenia sú asi najdôležitejším parametrom VPN, IPVanish zvládne prístroje na platforme Android a pripojí prístroje na systéme iOS. Druhá VPN WeVPN systém iPhone iOS zvláda, zariadenie so systémom Android zvládne pokryť.

Prevádzka VPN sa riadi zákonmi krajiny, kde má spoločnosť sídlo, čo platí aj o zdieľaní informácií o prevádzke so štátnymi orgánmi. IPVanish sídli v USA. Firma prevádzkujúca druhú službu je registrovaná tiež na Britských Panenských ostrovoch.

Služba IPVanish VPN nie je v slovenskom preklade, WeVPN slovensky tiež nevie.

Pri známkovaní podporovaných platforiem dosiahla IP Vanish VPN bodového súčtu 10/10 a WeVPN získala 9/10.

Cena IPVanish x WeVPN

WeVPN si je možné objednať už od 2,65 € mesačne, predplatiť druhú z VPN si môžete od 3,22 € mesačne. Známka za pomer ceny predplatného a ponúkaných funkcií je 4/10 pre prvú z porovnávaných služieb a 2/10 pre porovnávanú VPN.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram