Ako sa správne starať o pleť

Pokožka na tvári je každý deň vystavená pôsobeniu mnohých vonkajších vplyvov a vplýva na ňu aj náš životný štýl. Aby ste mali vždy krásnu a zdravú pleť, potrebuje vhodnú starostlivosť, a to zvlášť večer. Ako postupovať?

Aký je váš typ pleti?

Jedným z častých problémov v starostlivosti o pleť je výber nevhodnej kozmetiky. Aby ste si mohli na vašu pokožku vyberať len tie najlepšie prípravky, mali by ste vedieť, či je mastná, suchá, normálna, zmiešaná alebo citlivá.

Mastná pleť — tento typ pleti má lesklý povrch a viditeľné póry, ktoré sa často upchávajú. Môže preto trpieť sklonom k akné. Výhodou je menší sklon k tvorbe vrások.

Suchá pleť — suchá pleť je po umytí napnutá. Na povrchu sa môžu vytvárať drobné šupinky, póry sú takmer neviditeľné. Tento typ pleti sa rýchlejšie podráždi a má sklony k tvorbe vrások.

Normálna pleť — pleť má jednotný tón a bez škvŕn, malé póry, ktoré sa neupchávajú. Spravidla nie je ani mastná ani priveľmi suchá.

Zmiešaná pleťna nose a v jeho okolí sa môže javiť, že sa jedná o mastnú pleť. Na lícach, krku, prípadne aj brade sa vyskytuje suchá pleť.

Citlivá pleť — citlivá pleť viditeľne reaguje na počasie, klimatizáciu aj nevhodnú kozmetiku.

Kozmetiku podľa typu pleti nakúpite na Notino.sk. Ušetriť pri nákupoch vám pomôže Notino zľava.

Každodenné čistenie pleti

Každodennú starostlivosť o pleť začnite čistením. Počas dňa sa na nej zachytili rôzne nečistoty z okolia, odstrániť je potrebné tiež make-up. Pred tým, ako sa pustíte do jej čistenia, umyte si ruky mydlom, aby ste z nich odstránili zachytené baktérie. Potom sa odlíčte a pokračujte ďalšími krokmi až po nanesenie krému na tvár. Všetky prípravky, ktoré budete na starostlivosť o pleť potrebovať, vám pomôže nakúpiť výhodnejšie Dr Max zľavový kód.

Odličovanie

Na odličovanie budete potrebovať odličovač očí. Na zvyšok tváre vyberte prípravok podľa typu vašej pleti. Na normálnu bude najlepšie odličovacie mlieko, na citlivú pleť odličovací olej, na mastnú odličovacia voda. Ak používate vodoodolnú kozmetiku, s tou si najlepšie poradí odličovací olej. Pri čistení pleti sa neponáhľajte. Odličovací prípravok je vhodné nechať pôsobiť aspoň pol minúty, čím podporíte jeho pôsobenie.

Čistenie pleti

Na dočistenie pleti použite pleťovú vodu. Ak máte mastnejšiu pokožku, bude vhodnejšie používať čistiace gély, približne dvakrát týždenne micelárnu vodu. Raz do týždňa by ste mali pleti dopriať peeling, ktorým ju zbavíte odumretých buniek.

Tonikum na výživu a upokojenie

Po dôkladnom vyčistení pleti nasleduje tonikum. Tento prípravok upokojí podráždenie, prispieva k zmenšeniu pórov a dočisteniu. Je tiež základom pre hydratáciu a zvláčňuje pleť. Môžete ho používať na všetky typy pokožky.

Pleťová maska na intenzívnu starostlivosť

Raz do týždňa si doprajte relax s pleťovou maskou. Na mastnú pleť vyberajte čistiace pleťové masky, ktoré ju zbavia prebytočného mazu. Na suchú je vhodná hydratačná maska, ak sa vám na tvári objavujú prvé vrásky, zvoľte kolagénovú masku.

Vyživujúce sérum

Ak už máte zrelú pleť, použite ho ešte pred aplikáciou krému. Úlohou pleťového séra je pleť dôkladne vyživiť. Kvalitné sérum proti starnutiu pleti navyše podporí produkciu kolagénu a zvýši elasticitu pokožky.

Naneste krém na tvár

Posledným krokom je použitie krému. Nočný krém je, spravidla, hustejší. Neznamená to, že musí byť zároveň mastnejší. Krém na tvár pokožku hydratuje a vyživí do hĺbky. Aj tu je veľmi dôležité vybrať prípravok vhodný pre váš typ pleti. Na citlivú pleť budete potrebovať krémy s obsahom upokojujúcich zložiek. Na mastnú pleť je vhodnejší výživný krém, ktorý ju dôkladne hydratuje. Na predchádzanie vyrážkam a upchávaniu pórov používajte nekomedogénnu kozmetiku.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram