O luxusných hodinkách Rolex

Hodinky Rolex sú pojmom celosvetovým spojeným s mnohoročnou tradíciou a skutočne si to zaslúžia. Značka Rolex totiž nespolupracuje s inými výrobcami hodiniek a strojčekov – všetky komponenty si vyrába sama a to skutočne s nadštandardnou precíznosťou hodnej svetovej úrovne hodinárskych majstrov. Táto značka používa prakticky jeden základný druh strojčeka, ktorý už roky inovuje a vylepšuje a výsledkom je dnes skutočne vyladený, veľmi kvalitný a presný mechanický strojček – založna hodiniek.

Celá história Rolexu sa začína rokom 1881 vo švajčiarskom meste Kulmbach. Tu sa narodil zakladateľ Rolexu Hans Wildsdorf. Ten, spoločne so svojim švagrom, roku 1905 v Londýne zakladajú firmu Wildsdorf & Davis. V roku 1908 sa registruje logo Rolex, zložené z francúzskych slov horologérie exquise (voľne preložené výnimočné hodinky). Prvé hodinky putujú na britský trh a vozia sa z výroby zo Švajčiarska. Firma sa rozrastá a doslova zaplavuje britský trh kvalitnými hodinkami. A roku 1912 sa firma sťahuje celá do Ženevy, kde sídli dodnes. Medzi ich technické vylepšenia vo svete hodinárčiny je napr. dátumové okienko v číselníku hodiniek či prvé vodotesné hodinky na svete s názvom „Oyster“. A práve skvelé utesnenie hodiniek je pre túto značku príznačné – ako prvé boli hodinky Rolex v hĺbke 11.000 metrov v Mariánskej priekope alebo naopak na Mount Evereste. Ďalší medzník zapisuje do dejín hodináriny Rolex roku 1931 Perpetualom Rotorom – dokonalým mechanickým samonáťahom, prvým samonáťahom, kedy sa rotor otáča o celých 360 stupňov, prvým samonáťahom, kedy jednoduchým pohybom ruky sa doťahuje pero strojčeka s maximálnym efektom. A nastupujú legendárne chronografy Rolexy Daytona, ktoré merali čas automobilovým pretekárom – na lunetách týchto modelov sa objavuje dnes už dobre známa tachymetrická stupnica. Názov Daytona je použitý z jednej z najväčších pláží v USA na Floride. Rolex vyrobí ročne cez 20.000 hodiniek so ziskom okolo 3 miliárd dolárov. Čím však Rolex vyniká a vďaka čomu je toľko predajný je známosť tejto značky – aj keď nie je v popredí najluxusnejších značiek sveta – výkup luxusných hodiniek, je určite značkou najznámejšou a pre všetkých symbolom vysokého postavenia majiteľa či majiteľky.

Hodinky Rolex sa vyrábajú v týchto modelových radách:

Date Just

Day Date

Daytona

Deepsea

Exploler

GMT-Master 2

Milgauss

Submariner

Yacht-Master

Špeciálna kolekcia Rolex:

Oyster Perpetual

Cellini Collection

Aké sú ceny luxusných hodiniek

Cenu pre luxusné hodinky – výkup hodiniek v prvom rade tvorí značka. V druhom rade je veľmi dôležité, v akom sú stave a či sú funkčné. To, v akom sú stave, je možné posúdiť zhliadnutie hodiniek fyzicky. To, či idú, si môžete vyskúšať sami. Veľmi drahých značiek, ktoré možno nebudete poznať, je však pomerne dosť.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram