Lekár popísal spôsob, akým sa vyhnúť cukrovke

Hoci medicína urobila v liečbe cukrovky veľké pokroky, stále bohužiaľ musíme konštatovať, že úplne vyliečiť ju nemožno, akokoľvek už diabetici môžu viesť pomerne kvalitný a plnohodnotný život. Samozrejme za predpokladu, že sa neobjavia komplikácie. Napriek tomu treba povedať, že najlepšie je cukrovku vôbec nedostať a aktívne jej predchádzať.

Nie je to nič ťažkého
To pochopiteľne zahŕňa viesť zdravý životný štýl, ktorý neprekypuje škodlivými potravinami a naopak, zahŕňa dostatok pohybu. To však počúvame všade. Lekár Hussain Abdeh preto poradil aj niečo navyše, čo veľmi dobre pomáha predchádzať cukrovke. Nejde pritom o nič také zložité. Stačí každý deň vypiť dostatočné množstvo vody. Tá totiž pomôže obličkám s odplavením cukru, ktorý v tele prebýva.

„Správnym pitným režimom docielite to, že sa váš cukor zníži, aj keď bude dočasne vysoký. Štúdie už jednoznačne ukázali, že ľudia, ktorí pijú dostatočné množstvo vody, nemajú také vysoké riziko rozvoja cukrovky,“ uviedol doktor.

Ako pomôže pohyb
Tým ale odporúčanie nekončí. Dostatočné pitie je vhodné skombinovať s pravidelným cvičením. Práve to totiž pomáha telu zvyšovať citlivosť na inzulín, a to tak, že potom bunky dokážu spracovať krvný cukor efektívnejšie. Práve rezistencia voči inzulínu je pritom príčinou cukrovky druhého typu. Fyzickou aktivitou proti nej teda priamo bojujete. „V prípade, že cvičíte, vaše svaly vám budú pomáhať pretvárať cukor v krvi na energiu,“ hovorí Abdeh.

Ako teda vidno, možno odporučiť správnu hydratáciu organizmu a tiež pohyb, ktorý nemusí byť nijako intenzívny, ale naopak by mal mať svoju pravidelnosť. Okrem toho by ste nemali v takej miere konzumovať potraviny s vysokým glykemickým indexom, ktoré telo rýchlo zaplavia cukrom.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram